Yazıyorum

2018’den Beklentilerim ve Hedeflerim

2018’den yıl olarak bir beklentim yok aslında. Hayatım boyunca da olmamıştır. Zaman kontrolü ve ölümsüzlük gibi kavramların hala gerçekleştirilemediği için yapmamız gereken tek bir şey var. İçinde bulunmuş olduğumuz zamanı iyi değerlendirmek! Kendi adıma konuşacaksam bu işte çok ama çok kötüyüm. Neredeyse tüm işlerimi yarım bırakırım. Çünkü bir işi bitirmeden önce hep karşıma farklı, cezbedici teklifler ve kararlar çıkmakta. Eee haliyle bende sazanlama atladığım için tüm işlerimde yarım kalıyor.

Geçtiğimiz yılı şöyle bir muhasebesini tutacak olursam, vay be ne yıldı diyemeyeceğim. Planladığım fakat gerçekleştiremediğim şeylerle dolu bir yıl olmanın ötesine geçemedi(he zamanki gibi). Tabi bazı güzellikleri de oldu şimdi 2017’nin. Fakat şuan say deseniz inanın bir anda aklıma gelmez. Çünkü o kadar boktan, sıkıcı, yorucu bir seneydi ki tüm güzellikleri götüren dört yanlış gibiydi.

Bununla birlikte 2017’de çok gereksiz olarak gördüğüm otomobil sektörüne giriş yaptım. Fakat bir araç sahibi olamadım. Umarım 2018’de bunu gerçekleştirebilirim. Araba terimlerinden anlar, özellikleri hakkında yapılan sohbetlere katılır oldum. Kendimden böylesine bir performans beklemezdim doğrusu.

vee son olarak. 2017’de Tecilimi 1 sene daha uzattım. Askere gitme konusundaki korkularımdan dolayı okumuş olduğum AÖF sayesinde 1 sene daha tecil ettirdim. Her ne kadar yorucu ve tüm günümü alan bir işlem olsa da buna değerdi.

Özetle 2017; Araba ve Tecil

Gel gelelim 2018’deki Hedeflerime

Spesifik olarak yapmak istediğim bir şey yok aslında. Şöyle bir toparlayıp göz önünde bulunmasını istediklerimi ve ilerleyen zaman içerisinde neler yapacağımı burada toparlamak istedim. Elimden geldiğimce de bu listeyi güncel tutmaya çalışacağım.

  • 50’nin üzerinde Kitap okumak,
  • Araba sahibi olmak,
  • Yarım bıraktığım 2734834 işlemin en azından yarısını tamamlamak,
  • Udemy için sürekli ve düzenli içerik sağlayabilmek,
  • Yabancı dil olarak İngilizce’yi geliştirmek,
  • Ücretsiz olarak video yayınladığım ibrahimcevruk.com sitesini güncellemek,
  • Pratik bilgilerin yer aldığı PHP kitabını çıkartmak
  • Anılarımın yer aldığı kitabı çıkartmak

Umarım bu listeyi 2019’a aktarmaksızın bitirebilirim. Şuan için aklıma gelen hedeflerim bunlar. İlerleyen günlerde, bunu da yapmak istiyorum dediklerimi bu listede güncel tutmaya çalışacağım.

Hepinizin, Mutlu ve Sağlıklı bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum. Hoşçakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir