Yazıyorum

İlk Blog Yazım ve Felsefi Düşüncem

Belki inanmayacaksınız ama bir gün uçan solucan olarak geri döneceğim.

Yeni siteyle birlikte ilk blog yazısını yazmak şart oldu tabi.Bu felsefik cümlemi 3 Ocak 2010 yılında söylemiştim. Aslında nereden ve nasıl bir şekilde çıktığını bilmesem de söyledikçe bana neşe verdiğini fark ettim ve benimsedim. Bu sözümden dolayı baya bir tepkide aldım aslında mesela; “buna çocuklar bile inanmaz be oğlum” gibi. İşin güzel kısmı da bu ya olmayacağını düşündüğümüz şeyleri sanki olacakmış gibi düşlemek.

Bu sözde söylemek istediğim bir mesaj da yok aslında. Zaman zaman lan ben burada ne demek istiyorum diye düşündüğümde oldu. Bir anda çıkan garip bir söz oldu ve bir anda benimsedim. Herkesin böyle kendisini anlatan bir cümlesi olması gerektiğini düşünüyorum. Kişinin benliğini yansıtacaktır bu tarz cümleler.

Sonuç Olarak

Bu yazıyı yazarken şöyle bir düşündüm de burada belirtmek istediğim aslında; Kanatlanmak deyince akla gelecek hayvanlardan birisi de kelebektir. Muhteşem renkli görünümü insanı son derece cezbetmektedir. Öyle ki koleksiyonluğu bile yapılmakta. Kelebeklerin renkli görünümü kanatlarından kaynaklanmaktadır ve kendileri aslında çok çirkin bir hayvandır. Daha doğrusu çekici değildir. Kanatları olmasa, solucanların gördüğü itibarı görecektir. Demem o ki, iğrenç ve hiç bir işe yaramıyor dediğimiz şeylerin ihtiyacı olan tek şey göz kamaştıran bir kanattır. Biraz göreceli bir kavram ve toplum için hareket etmek gibi görüntülenebilir ama yapılması gerekilen bir adımdır. DEĞİŞİM! İnsanların seni görmesini istedikleri doğrultuda bir değişim.

Biz insanlar belki bir kanat sahibi olamayabiliriz ama kanat fikrini çevremize aşılayabiliriz.  Hiç bir şeyin sınırının olmayacağını, istemek ve çabalamak ile her şeyin mümkün olacağını her zaman için bilmeliyiz. Tabi gayretiniz ve azminiz ile bunu başarabilirsiniz.

Her an kanatlarım açacak da uçacağım ümidiyle bekliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir