Kitap Alışverişleri

Kitap Alışverişi | Kitapyurdu Mart Ayı Alışverişi #2

Yine dayanamadım ve Kitapyurdu.com’da yer alan BKM Express kampanyasından yararlanmak istedim. Kampanya da, BKM Express üzerinden yapılan ödemelerde 75 ₺ ve üzeri alışverişlerde anında 15 ₺ indirim olmasıydı. Buda 1-2 kitabın bedava geleceğini gösteriyordu. Tabi bu da kitap okumasını seven birisi için büyük bir olanak. Kampanyadan yararlanıp yapacağım alışverişte, Stephen Hawking vefat ettiği için listemde yer alan kitabına yer vermek istedim.

Acilen almam gerekiyor demediğim fakat kitaplığımda görmek istediğim kitapları bu alışverişimde gerçekleştirmek istedim. Yine aynı formatta satın almış olduğum kitapları sizler için listeliyorum.

1 ) Zamanın Kısa Tarihi – Stephen Hawking

Hep hawking okumayı merak etmişimdir. Dil nasıl, neyi, nasıl anlatıyor? diye düşünür fakat satın almaya elim bir türlü varmazdı. Eeh hawking’in ölümüyle de bu merakımı bir borç bilerek zamanın kısa tarihi kitabını satın almaya karar verdim. Bununla birlikte bir de benim kısa tarihim kitabını almıştım fakat temin edilemediği için elime ulaşmadı.

Alış Fiyatım: 13,54 ₺

2 ) Çanakkale Geçilmez – Turgut Özakman

Turgut özakman’ı Şu çılgın türkler ile tanıdım fakat kitabını bir türü okuyamadım. Bununla birlikte romantika kitabını satın alıp okumuş ve çokta etkilenmiştim. Hatta kitapta yer alan şifreli yazım tarzına bayılıp, bir benzerini bende uyguladım. Çanakkale zaferinin 103. dönümünden dolayı da bu kitabı okumak istedim.

Alış Fiyatım: 10,32 ₺

3 ) Demir Ökçe – Jack London

Çok ama çoook öven kişinin olması ve sevdiğim bir kaç kitapla kıyaslanmasından dolayı satın almak istedim. Pişman olacağımı sanmıyorum.

Alış Fiyatım: 9,85 ₺

4 ) Harry Potter ve Sırlar Odası – J. K. Rowling

Bunun hakkında bir şey yazmama gerek yok sanırım. İlk kitabını okudum ve ikinci kitabını da okuyup yavaştan seriyi bitirmek istiyorum o kadar.

Alış Fiyatım: 15,90 ₺

5 ) Börü – Çağlayan Yılmaz

Sadece reklamlardan görüp satın aldım. Hakkında hiç bir şey bilmiyorum. Türk yazarlarına fırsat vermek amacıyla almış oldum.

Alış Fiyatım: 11,00 ₺

6 ) Altıncı Koğuş – Anton Çehov

75 ₺’ye tamamlamak ve modern klasikler serisini tamamlamak adına yapmış olduğum bir kitap olur kendileri.

Alış Fiyatım: 4,31 ₺

7 ) Vapur Edebiyat Dergisi Sayı:3 Mart 2018

Belirli bir ücretin üzerinde yapılan alışverişlerde bu dergi 1 ₺’ye geliyordu. Hakkında hiç bir fikre sahip değildim. Hatta içeriğine dahi bakmadan satın aldım. Dergi elime ulaştığında genişletilmiş dosya olarak stefan zweig’i görünce inanılmaz bir şekilde heyecanlandım. Çünkü ben bir zweig(zivik) aşığıyım. Hiç bakmadan almış olduğum ve bir beklentim olmayan Vapur dergisinden şu anlık inanılmaz memnunum.

Alış Fiyatım: 1,00 ₺

Sonuç Olarak

Yapmış olduğum bu alışverişte toplamda 75,73 ₺ harcadım. 15 ₺’de kampanya indirimi olduğu için cebimden 60,73 ₺ çıkmış oldu. Mart ayında iki kere alışveriş yaptığım için sanırım nisan ayında alışveriş yapacağım. Tabi güzel bir kampanya yada sınırlı sayıda imzalı olan kitaplar, inanılmaz indirimler olmazsa.

Kitap almak nedense okumaktan daha fazla zevk vermeye başladı. Umarım okumaya fırsatım bulunmayacak kadar kitap satın almam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir